Jakie klocki drewniane oferują sklepy?

Klocki drewniane np. z Taniej Książki są jednym z najpopularniejszych prezentów dla dzieci. Ważne jest to, że są one odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Obecnie w sklepach stacjonarnych, jak i tych online można zauważyć wiele takich produktów. Są one różnorodne, od tych dużych przeznaczonych dla najmłodszych, aż po te skierowane już dla czterolatka, czy pięciolatka. Jakie dokładnie propozycje przedstawiają producenci?

Jak wybierać klocki drewniane?

Klocki drewniane, podobnie jak inne ich rodzaje, powinny być dobierane do wieku dziecka. Oczywiste jest, że im mniejsze dziecko tym elementy powinny być większe tak, aby było mniejsze prawdopodobieństwo włożenia przedmiotu przez dziecko do buzi i tym samym jego zadławienia. Co do zasady, sklepy przedstawiają propozycje klocków drewnianych w zależności od wieku, tak więc można wyróżnić następujące przedziały:

– 6 – 9 miesięcy; 

– 9 – 12 miesięcy; 

– 12 – 24 miesięcy; 

– 2 lata; 

– 3 – 4 lata;

– 5 – 7 lat; 

– 8 – 11 lat;

– 12 – 14 lat. 

Ponadto, powinniśmy od razu kierować się odpowiednio na dział zabawek dla chłopców lub dziewczynek. Wiadomo, że mają oni inne zainteresowania, dlatego powinno dobierać się kategorię do płci.

TOP 5 drewnianych klocków

Wśród drewnianych klocków dla dzieci, można wyróżnić te, które są najczęściej wybierane na prezent:

– Klocki drewniane Jenga: skierowane są dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki nim wspólnie można spędzać czas na zabawie i szlifować swoje zdolności; 

– Klocki sześcienne 3D; 

– Zestaw różnorodnych drewnianych klocków; 

– Puzzle drewniane; 

– Drewniana układanka — cyferki. 

Jakie jeszcze propozycje zabawek dla dzieci?

Zabawek dla dzieci jest dzisiaj mnóstwo. Sklepy z takim asortymentem są przepełnione. Niejednokrotnie mamy więc ciężki wybór. Sprawdzonymi pomysłami zawsze są wskazane już klocki, ale również puzzle, planszówki czy zabawki zdalnie sterowane. Chociaż wydaje się, że mniejszą popularnością cieszą się już książki, to jednak nic bardziej mylnego. Można je dobrać odpowiednio do zainteresowania dziecka. Bowiem książka to nie tylko bajka, ale wiele więcej różnorodnych możliwości, np. atlasy ze zwierzętami, opisujące różne kraje świata, najciekawsze zakątki itp.

 

 

Copyright © 2021