Grupy parafialne

• warning: Parameter 2 to acidfree_link_alter() expected to be a reference, value given in /home/parafiac/public_html/includes/common.inc on line 2883.

Rada_duszpasterskaRada duszpasterska - stanowi ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii lub rektora kościoła - w ramach ustawodawstwa diecezjalnego - czuwa nad organizacją życia duszpasterskiego w danej wspólnocie wiernych.

KSMKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) - jest ogólnopolskim stowarzyszeniem skupiającym młodzież katolicką. KSM prowadzi działalność religijną, kulturalno-oświatową, charytatywną i społeczno-patriotyczną 8 października 2005 na Jasnej Górze odbyło się spotkanie oddziałów KSM z całej Polski z okazji 15-lecia reaktywowania stowarzyszenia. Obecnie KSM liczy ono ok. 20 tys. członków zrzeszonych w ok. 1000 oddziałów parafialnych i kół środowiskowych. Godłem stowarzyszenia jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle. Patronami stowarzyszenia są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

MinistranciMinistrant - (od łacińskiego ministro, -are; -avi; -atum - służyć, posługiwać, pomagać) w Kościele Katolickim: osoba posługująca wspólnocie przy celebracji Mszy oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i innych czynności obrzędowych (pogrzeby, nabożeństwa itp.). Ministranci nie przyjmują święceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.

Dzieci_MaryiDzieci Maryi - Stowarzyszenie Dzieci Maryi obejmuje młode dziewczęta i chłopców, którzy chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Powstało ono pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX dnia 20 czerwca 1847 roku. Jest ono zarejestrowane w Papieskiej Radzie Świeckich.

Legion_MaryiLegion Maryi - jest stowarzyszeniem katolików, którzy za zgodą Kościoła związali się w grupę bojową pod przemożnym przewodnictwem Maryi Niepokalanej, Wszechpośredniczki wszystkich Łask, by wspierac nieustannie Kościół w walce przeciw światu i jego ciemnym mocom. Celem Legionu Maryi jest uświęcenie jego członków przez modlitwę i czynną współpracę w dziele Maryi i Kościoła pod przewodnictwem kapłańskim. Zadaniem tego dzieła jest zmiażdżenie głowy wężą i rozszerzenie królestwa Bożego.

Kosciol_DomowyKościół Domowy - nazwa wywodzi się z Biblii, a po raz pierwszy została użyta przez św. Jana Chryzostoma. Przypomniał ją Sobór Watykański II (KK 11). Jej treść wynika z sakramentalnego i eklezjalnego powołania chrześcijańskiego małżeństwa i chrześcijańskiej rodziny. Rodzina chrześcijańska jest Kościołem, ponieważ jest ustanowiona przez Chrystusa, zbudowana na Chrystusie i stanowi wspólnotę osób. Sobór określa Kościół także jako rodzinę Bożą (rodzinę dzieci Bożych - Familia Dei - KK 6; KDK 92). Płodność Kościoła symbolizowana jest sakramentalnie płodnością rodziny. Chrzest jest zatem poczęciem, czy też zrodzeniem. Kościół żyje i urzeczywistnia się w rodzinie, a rodzina żyje w Kościele. Rodzina jest początkiem ludzkiej wspólnoty, a rodzina chrześcijańska - początkiem wspólnoty człowieka z Bogiem. Kościół natomiast jest wspólnotą docelową, wieczną.

Losowe zdjęcie
Kto przegląda
W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.
Czy chcesz aby na stronie parafialnej było forum?: